GENÇ GÖNÜLLÜLERİMİZ

Gönüllüyseniz, projeleriniz varsa, ufkunuz geniş, hayalleriniz güçlü ve geleceği planlıyorsanız bunun sürdürülebilir olmasını da sağlamak zorundasınız.

2005 yılında başlattığımız Gönüllü hareketimizin ikinci yılında, genç gönüllüler çalışmalarımızı başlattık. Afrika'ya ilk götürdüğümüz genç gönüllümüz Faruk Daştan oldu. Her ne yaptıysak, her nerede bulunduysak, Faruk hep yanımızdaydı. Kimi gün hasta taşıdı, kimi gün kuyudan su çekti. Bizler gibi hiç nefes almadan her yerde olmaya çalıştı.

Şimdilerde diş hekimliği okuyor Faruk ve ekibimiz her gün güçleniyor. Konferanslar düzenliyor, anlatıyoruz dünyada çaresizliği gençlerimize. Onların bizi can kulağı ile dinlemeleri, büyüklerin bile aklına gelmeyen sorular yöneltmeleri umutlarımızı arttırıyor.

Artık Ömer Kaan Çelik Genç Gönüllüler bayrağını taşıyor Büşra Hazar ile birlikte. Programları ve projeleri, kendilerine ait logoları var Genç Gönüllülerimizin. Bizlere düşen onların önlerini açmak ve onlara destek olmak.

İbrahim Ceylan

Biz gençler olarak, iğne bulamadığı için, iğne yapacak kimsesi olmadığı için "göz yaşı döken" gençlerin yaşadığı bir dünyada, ondan korkan, bunun neticesinde "göz yaşı dökme"ye kadar bazı reaksiyonlar gösteren hatta sözüm meclisten dışarı, şımarıklık derecesinde içinde yüzdüğümüz imkanlara farkına varmayan, ve dahi imkanlar deryamızı kirli atıkları ona boşaltarak kıymet bilmezliğimizi ortaya koyan bir çizgide ilerliyoruz.

Artık silkinmenin, bazı gerçeklerin farkına varmanın, en yakın çevremizden kıtalar ötesine yaşayan dertlilerin, dertlerini hissetmenin vakti gelmedi mi? Farkında mıyız bilmem ancak sitede bizden de küçük olan "Çocuk Gönüllüler"e dair bir şeyler olduğuna göre, bizim bu farkındalıklara vakıf olmamızın vakti belki de geçiyordur.

Şuanda bilmediğimiz bazı dünyalarda, yaşça küçük kardeşlerimiz, bizim bazen içindeki ziyan ettiğimiz yiyeceklerle birlikte düşünmeden çöpe attığımız konserve kutularından oyuncak yapılma oyuncaklar ile oynuyor, yaşıtlarımız bunları yapıyor, geçimlerini sağlıyorlar.

İşte yukarıda bahsi geçen farkındalıkların topluca kazanılması, bu konudagerek maddi gerek manevi çabanın ortaya konması, ortaya çıkan sesin daha kuvvetli olması için "Gönüllü" ve genç iseniz, doğru yerde olduğunuz, sizin de özverinizle bu çalışmanın bir adım daha ilerleyeceği konusunda şüphe yoktur.

14-20 yaş genç dostlar, eğer genç gönüllerimizin enerjisi ile "insani yardım-insana yatırım"ı desteklemeye varsanız yaşamayı düşünmek kadar yaşatmayı düşünmeye varsanız, buyrun, gücümüz birlikte olsun, sizler-onlar-bizler gerçekten "biz" olmanın idrakine ulaşalım, enerjilerimiz sinerjiye dönsün. Buyrun, enerjimize enerji katın.

Ömer Kaan Çelik

BAĞIŞ YAPMAK İSTER MİSİNİZ?