ÇOCUK GÖNÜLLÜLER

Afrika'da bir çocuk olmak. Kızgın kumların üstünde oyuncaksızlığınla alabildiğine sade oyunlar oynamak. Oynadığın oyunlar aslında hiç keyif vermese de başından kalkmaktan korkmak. Çünkü bilirsin aklından oyun giderse yerine açlık denen o kabusun gelip oturacağını. Onun için oyunlar alabildiğine uzar Afrika'da. Koşarken önünde kaçan kardeşin bir dilim ekmeğe döner hayallerinde. Daha bir hırslanırsın onu yakalamak için. Kaçan ise ardında koşanı açlık sanır. Daha bir korkarak kaçar. Aslanın önünde bir ceylan olur bu naif oyunda. Ayakları titrer, sendeler, düşer. Afrika'da çocuk olmak, ölümle kucak kucağa yatmaya benzer..

Çocuk gönüllülerimizin, renksiz dünyalarını renklendiren resimleri , rengarenk boncuklardan yapılmış bileklikleri, biriktirdikleri harçlıkları ve tertemiz gönüllerinden edilen duaları hepsi Afrikalı kardeşleri için…

Bu minik hediyeler sayesinde onlar ameliyatlara gülerek gidiyorlar. Hastalık ve yoksulluğun içindeki Afrikalı çocuklar o anda dünyanın en mutlu çocuğu olurken onu minicik bir hediye ile sevindiren çocuk gönüllülerimiz yardımlaşmanın, paylaşmanın ve sahip olduklarının değerini daha iyi anlıyor ve önemsiyor.

BAĞIŞ YAPMAK İSTER MİSİNİZ?